Przed podróżą

Od jakiegoś czasu dostaję wiele wiadomości, szczególnie od znajomych, z prośbą o pomoc w bukowaniu tanich biletów lotniczych według systemu podanego na stronie http://latamyzgdanska.pl . Oprócz pytania o pomoc w zrozumieniu tego jak się zamawia tańsze bilety, równie często dostaje wiadomości z pytaniem o bagaż. Większość pytań brzmi następująco: Jaka ma być wielkość bagażu? Co mogę wnieść na pokład? Co mogą mi skonfiskować przy odprawie?

W odpowiedzi na wszystkie te pytania wysyłam moich znajomych (jak również czytelników tego bloga) na stronę Urzędu Lotnictwa Cywilnego, gdzie w jednej z zakładek znajdziemy podstronę zatytułowaną "dla pasażerów". 
ULC, bo tak w skrócie nazywa się Urząd Lotnictwa Cywilnego, pomyślał o wszystkich podróżnych, którzy chcą znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania. W owej zakładce przeczytamy o tym co możemy a co nie wnieść na pokład samolotu (na stronie znajdziemy listę "przedmiotów dozwolonych i zabronionych do przewozu" - zalecam zapoznanie się z nią), jakie dokumenty powinniśmy posiadać, jak przewozić zwierzęta i czy w ogóle możemy je wziąć ze sobą. Jest także podpunkt traktujący o osobach niepełnosprawnych, czyli jaką opieką powinny zostać poddane korzystając z usług lotniska i linii lotniczej, jak również jaki sprzęt powinny posiadać lub na jaki się przesiąść. 
Wiele pytań skierowanych do mnie dotyczyło również rodzaju dokumentów wymaganych dla dzieci lub osób niepełnoletnich podczas podróży samolotem więc jeśli macie dzieci lub jesteście niepełnoletni to zalecam przeczytanie folderu o podróży z dzieckiem i o potrzebnych dokumentach. 
Do wszystkich informacji zawartych na stronie ULC warto a nawet trzeba  wejść na stronę przewoźnika z którego usług korzystamy. Koszta i rozmiary bagaży zawarte są w zakładkach z regulaminem linii lotniczej. 
Zapraszam serdecznie do przeczytania przepisów na stronie ULC. Oszczędzi wam to zbędnych stresów i przykrych sytuacji przy odprawie bagażowej. W razie jakichkolwiek problemów "technicznych" wystarczy odnieść się do zasad ULC. 

4 komentarze:

 1. Przydatne ! Nie wiem co prawda jeszcze dokąd mnie moja najbliższa podróż zaprowadzi ale wszystkie wątpliwości lotniskowo samolotowe będę miała już rozwiązane :)
  baci baci ! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby w jakieś piękne miejsce !
   xo

   Usuń
 2. To jest bardzo przydatne. Dzięki za ten post.

  Ala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się, że się podoba:) wkrótce kolejna przydatna (mam nadzieję) notatka :)
   xo

   Usuń