Hijab Fashion and Muslim Style

Czy można połączyć tradycje z modą? Oczywiście, że tak! Hana Tajima, o której mowa, łączy najbardziej pożądane jeansy, spektakularne obcasy z hijabem. Projektantka jest prawdopodobnie najbardziej wpływową blogerką w nowym pokoleniu kobiet. Przygodę z hijabem zaczęła w dniu, w którym wypowiedziała deklaracje wiary w Allaha i proroka Muhammada. I tak oto, zaczęła się jej droga, która łączy jej własne poczucie stylu z jej nową skromną drogą życiową.
Swoją własną firmę odzieżową o nazwie MAYSAA, Hana prowadzi od niespełna dwóch lat.
I może jej stroje nie są eksportowane do wszystkich krajów muzułmańskim, to ona sama wyznacza nowy trend w świecie mody.  W ślad za stroną Hany, z podobną inicjatywą,  ruszyły inne blogi. Takie jak: http://www.hijabshigh.com/ - blog, na którym znajdziecie zdjęcia ładnie ubranych muzułmanek spotkanych na ulicy, lub - http://hebamagazine.com/fashion/ - strona internetowa z modą muzułmańską. 

Hana Tajima ma już ponad 200 tysięcy fanów na facebooku, co tylko utwierdza  w przekonaniu, że moda muzułmańska z czasem będzie się bardzo rozwijać. I zamiast wracać do dawnych czasów czarnych burek czy hijabów, świat muzułmański pędzi do przodu wraz z światową modą. Przecież można wyglądać ładnie w hijabie :) 


6 komentarzy:

 1. ależ oczywiście, że można wyglądać ładnie w hijabie :))
  Post zasługuje aż na x2 lajki z mojej strony !
  A jutro pojawisz się Ty u mnie na blogu! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pierwszym zdjęciu cudownie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę, mimo, że jakoś nie potrafię nadal nazwać połączenie chusty na głowie z modnymi ubraniami pięknymi, ale muszę powiedzieć, że mimo wszystko jest w tym coś oryginalnego!

  OdpowiedzUsuń