Pies w podróży

Ponieważ ostatnio odbył się event "Blogerki zwierzakom" pomyślałam o tym by napisać kilka słów o podróży z psem. Mam nadzieję, że tym, którzy psy posiadają i planują z nimi podróżować - przyda się ten post.  


                                      source: google
Coraz więcej właścicieli zwierząt domowych zabiera psy ze sobą podczas podróży samochodem lub samolotem. Na co dzień są pewne miejsca, w których pies może Ci towarzyszyć - wizyty u znajomych czy spacery. Z drugiej strony nie jest to praktyczne zabieranie ze sobą psa w podróż. 

Wymagania podróży dla zwierząt różnią się między liniami lotniczymi i destynacjami. Ważne jest, aby skontaktować się z liniami lotniczymi z dużym wyprzedzeniem, a jeśli wybierasz się na podróże za granice naszego kraju, warto również sprawdzić jakie zasady przewozu są dla kraju docelowego. W większości przypadków psy muszą podróżować w przedziale bagażowym samolotu (za wyjątkiem niektórych psów przewodników i małych psów, które mogą podróżować z właścicielami). Pierwszym krokiem jest nauczenie psa odpoczywania w małej przestrzeni, najlepiej w klatce odpowiedniej wielkości. Jeśli chcesz - możesz zacząć od klatki z otwartymi drzwiami, a Ty spędzaj czas w pobliżu psa. Fajnie jeśli daje się psu zabawki i smakołyki podczas gdy siedzi on w klatce. 

Możesz również znieczulić psa na różne dźwięki za pomocą nagrania samolotów. Jeśli zwierze wydaje się być niespokojne, najlepiej postępować powoli i stopniowo zwiększać głośność szumów.


4 komentarze:

 1. Ostatnio patrzyłam, ile kosztowałby bilet LOTu do USA dla mojego kota. Niestety waży 8,5 kg (tak wiem, jest spory, ale to taki mieszaniec z mejkunem), czyli więcej niż 8 kg - zatem nie łapie się na bilet dla małych zwierzątek za 100 dolców, tylko już dla średnich - za 200 dolców. Zatem jeśli będziemy w końcu jechać na dłużej, to trzeba go odchudzić o te pół kilo... :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe od dzisiaj kot na diecie ;D jak te linie wpływają na właścicieli zwierzaków! ;p

   Usuń
 2. http://latamyzgdanska.pl/?p=14180 zobacz zobacz, może coś dla Ciebie!:)

  OdpowiedzUsuń