(MÓJ) RANKING MIĘDZYNARODOWYCH LOTNISK

Był już kiedyś ranking lotnisk, które Wy zasugerowaliście mi pod jednym ze zdjęć na facebook'u. Będzie też taki drugi, ale tym razem chciałam pokazać lotniska, które mi się podobają lub mnie zainteresowały. Kiedyś Moim postanowieniem noworocznym jest zobaczenie ich na żywo. Oby plany się zrealizowały! 

1. Munich Airport - Jest międzynarodowym portem lotniczym w Monachium, stolicy Bawarii w Niemczech. Drugim pod względem ruchu pasażerskiego lotniskiem w Niemczech, a siódmym najbardziej ruchliwym w Europie.  Położony jest ok. 20 km od Monachium - jak dla mnie - jednego z najpiękniejszych miast w Europie.

source: munich-airport.de


2. Male Airport - to główne międzynarodowe lotnisko na Malediwach. Znajduje się na wyspie Hulhule w pobliżu stolicy wyspy Male. Port lotniczy jest główną bramą do wyspy dla turystów Malediwy. Jest to obecnie jedyne lotnisko w kraju, oferując loty międzynarodowe.

source: google grafika

3. Port lotniczy w Pekinie - znany jako "Brama Chin" , to najważniejszy , największy i najbardziej ruchliwy międzynarodowy hub lotniczy . BCIA posiada korzystne położenie geograficzne, co czyni go najbardziej wygodnym hubem lotniczym łączącym azjatyckie , europejskie i amerykańskie rynki lotnicze .4. Lotnisko w Pradze jest najważniejszym międzynarodowym lotniskiem w Republice Czeskiej. W 2011 roku Port otrzymał nagrodę Eagle przyznawaną przez Stowarzyszenie IATA za najlepszy rozwój lotniska. Ten międzynarodowy hub obsługuje około 11 do 12 milionów pasażerów rocznie. Podróżni mogą wybierać spośród około 50 regularnych linii lotniczych łączących Pragę bezpośrednio do około 130 miejsc na całym świecie. Prague Airport osiągnął miliard zysku w 2010 roku, zatrudnia ponad 2000 pracowników, natomiast ponad 15 tys. osób jest zatrudnionych przez firmy działające na lotnisku. 

source: google grafika

3 komentarze:

 1. Cudowne te lotnisko w Malediwach, jak w raju!!A ten w Monachium też robi wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wpis, mam nadzieję, że się nie obrazisz
  jeśli dodam Cię do listy najlepszych blogów o podróżach -
  http://blog-podroze.blogspot.com .

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj chętnie bym wylądowała na tych Malediwach :-) Osobiście polecam lotnisko na wyspie Corfu, które również oferuje niezapomniane widoki przy lądowaniu :-)

  OdpowiedzUsuń