NOTAM - informacje prasowe

Czwartki chciałabym poświecić informacjom prasowym zebranym z ostatniego tygodnia. 
INTERNET NA POKŁADZIE AIR FRANCE

Linie lotnicze Air France jako pierwsze na świecie wykorzystują  technologię LI-FI (Light Fidelity) podczas lotów komercyjnych. Technologię LI-FI, która jest alternatywą dla WI-FI testowano po raz pierwszy pod koniec października, podczas lotu z Paryża Orly do Tuluzy na pokładzie Airbusa A321. Air France realizuje projekt we współpracy z dostawcą rozwiązania – firmą Latécoère. Nowa technologia jest obiecująca pod względem szybkości i stabilności transferu danych, a także pozwoli na obniżenie wagi samolotów, a tym samym zużycia paliwa i emisji CO2
LI-FI to alternatywny w stosunku do WI-FI sposób dostarczania internetu, czyli technologia umożliwiająca transmisję danych, w której zamiast komunikacji radiowej wykorzystuje się fale świetlne, zarówno światło widzialne przez człowieka, jak i podczerwień. Air France wraz z dostawcą technologii - firmą Latécoère,  testują obecnie możliwości techniczne integracji nowego rozwiązania z systemami pokładowymi i pracują nad certyfikacją technologii podczas lotów komercyjnych. W ramach testu infrastruktura LI-FI zastała zainstalowana przy dwunastu fotelach jednego z Airbusów A321 należącego do Air France. Nowatorskie rozwiązanie ma dwie główne zalety:

całkowicie stabilny i szybki transfer danych multimedialnych z niskimi opóźnieniami;
- zmniejszenie masy samolotu, a tym samym zużycia paliwa i emisji CO2, dzięki zastąpieniu kabli miedzianych technologią światłowodową.


WIZZ AIR NAJLEPSZĄ NISKOKOSZTOWĄ LINIĄ WEDŁUG AIRLINERATINGS

Wizz Air, najbardziej zielona linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej zdobył tytuł Najlepszej Niskokosztowej Linii Lotniczej w Europie na 2020 rok w corocznym, uznanym w branży rankingu AirlineRatings, jedynego portalu na świecie zajmującego się bezpieczeństwem i oceną lotów. Wizz Air otrzymuje już drugi raz z rzędu to prestiżowe wyróżnienie.

Nagrody ‘Linia roku’ wręczane są najlepszym podmiotom w branży lotniczej. Ocena uwzględnia innowacyjność, siatkę połączeń i bezpieczeństwo. Wszystkie nagrody są przyznawane według ścisłych kryteriów opracowanych przez doświadczonych redaktorów AirlineRatings.


CORK - NOWY KIERUNEK W EUROPEJSKIEJ OFERCIE KLM

Od marca 2020 roku KLM rozszerzy swoją siatkę o loty do Cork w Irlandii. Będzie to drugie miasto w Irlandii (po Dublinie), dokąd można polecieć przez Amsterdam na pokładach holenderskiej linii. Loty na nowej trasie będą odbywały się codziennie. Łącznie z Cork, europejska oferta KLM będzie obejmowała już 93 kierunki. Aby uruchomić nowe połączenie, linia musiała wprowadzić zmiany w swojej obecnej siatce w Europie, aby zwolnić potrzebne pozwolenia na loty (tzw. slots) z lotniska Schiphol.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © samolotowoo , Blogger